نقاشی با مداد رنگی

از جمله ابتدایی ترین شیوه های نقاشی مدادرنگی می باشد. هنرمندان با استفاده از رنگ های مختلف و همچنین بهره گیری از آموزش های مختلف این سبک می توانند آثار خارق العاده ای خلق کنند.

طراحان و هنرمندان در سال های اخیر به طراحی با مداد رنگی و استفاده از آن روی آورده اند. چرا که نقاشی با مداد رنگی ساده و زیبا است و هنرمندان می توانند به راحتی آثاری زیبا و طبیعی خلق نمایند. همچنین نقاشی با مداد رنگی بسیاری را مشاهده می کنیم که به وسیله این ابزار ترسیم شده و در فروشگاه ها و موزه ها قرار گرفته اند و مورد استقبال مردم هنر دوست قرار گرفته اند.

نقاشی با مداد رنگی
مداد رنگی و زیباآفرینی با رنگها

جنس مداد رنگی

مداد رنگی از جمله مداد های گرافیتی است که در اواخر قرن هجدهم ساخته شده است. در گذشته برای ایجاد رنگ های مختلف از رنگدانه استفاده می شد. همچنین میزان سختی و نرمی مداد های رنگی به کیفیت ترکیبات خاک رس و گرافیت بستگی داشت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مغزی مداد ها را پس از پختن به موم آغشته می کنند تا از نظر کیفیت و دوام بهتر عمل کنند. مداد رنگی نسبت به سایر ابزار های نقاشی از تاثیر پذیری خوبی برخوردار است. بسیاری از نقاشان از آن استفاده می کنند چرا که با توجه به دقت و میزان کوچکی سطوح رنگ آمیزی این قابلیت را به نقاش می دهد تا به راحتی ایده و هدف خود را به ترسیم برساند

کاربردهای نقاشی مداد رنگی

نقاشي با مداد رنگي علاوه بر اين خود به عنوان يک هنر مستقل ارزشمند به شمار مي آيد در بسياري از رشته هاي ديگر نيز کاربرد دارد .به عنوان مثال طراحان لباس در طراحي هاي اوليه خود با استفاده از مداد رنگي ايده خود را در معرض نمايش خواهند گذاشت . طراحان دکوراسيون داخلي ، معماران ، گرافيست ها و کليه افرادي که با مبحث طرح و رنگ درگير هستند نيازمند آشنايي با اصول و تکنيک های نقاشي با مداد رنگي هستند .

نوع مداد رنگی انتخابی:

کیفیت مداد رنگی اهمیت بسزایی در روند طراحی دارد. درصورتی که از مداد های ارزان قیمت و کیفیت پایین استفاده کنید رنگ آمیزی شما جلوه خوبی نداشته و رنگ های اثر بی جان خواهند بود. میزان سختی و نرمی یک مداد در نحوه و سرعت رنگ آمیزی تاثیر دارد. مداد های ارزان قیمت فاقد کیفیت لازم هستند و در اثر بخشی نقاشی شما اثر منفی خواهد گذاشت، پس بهتر است از برند هایی که کیفیت مطلوب دارند برای شروع و ادامه نقاشی خود استفاده کنید. ما در گروه هنری سبحان برند فابر کاستل را به شما پیش نهاد می دهیم این مداد جزء آن دسته از برند هایی می باشد که در کنار قیمت مناسب از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد.

 

نکات دیگر در نقاشی با مداد رنگی

  • برای تراش نمودن مداد از تراش های دستی استفاده کنید. مغز مداد ها به دلیل تشکیل از موم و روغن موجب خراب شدن تیغ تراش و کند شدن آن می گردند به همین دلیل با توجه به هزینه پایین تراش های دستی، پس از کند شدن آن می توانید یک تراش دیگر جایگزین کنید.
  • نقاشی با مداد رنگی ساده و زیبا و آسان است و شما هنرجوی عزیز می بایست صبور باشید. برای موفقیت در این سبک هنری باید با دقت و حوصله به آموزش و طراحی به پردازید و به منظور سرعت بخشیدن در پیشرفت باید تمرینات خود را بیشتر کنید.
  • این سبک هنری از بخش ها مختلفی تشکیل شده است، مهمترین آن ها نقاشی با مداد رنگی فانتزی، نقاشی با مداد رنگی کودکانه، نقاشی با مداد رنگی حرفه ای و هایپر رئال می باشد که برای هرکدام از آنها شرایط و مراحل خاص در آموزش و طراحی دارند.

مدادرنگی

مداد رنگی مداد رنگي نوعي مداد است که اثر رنگي برکاغذ به جاي مي گذارد . مغز استوانه اي شکل  بيشتر انواع مداد رنگي از ترکيب رنگدانه ، موم و نوعي خاصي از خاک رس به نام کائولين تشکيل شده است.

آموزش

فراگیری اصول اولیه طراحی با مداد رنگی، آشنایی با مبانی رنگ، آشنایی با تجهیزات نقاشی در مداد رنگی، آموزش مفاهیم رنگ های مکمل، آشنایی با مفهوم سایه روشن، آموزش نحوه طراحی طبیعت و اناتومی انسان و… از جمله سرفصل هایی است که در مراکز آموزشی هنری به آنها پرداخته می شود.

منبع:
https://elearnpars.org/article/introduction-to-color-pencil-Painting

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.