هنر نقاشی

یکی از زیباترین هنرهای جهان نقاشی است که انواع مختلفی دارد و هر رشته از آن دربرگیرنده فضایی بسیار گسترده از نقاشی ها و گاهاً ترکیب رنگهاست از انواع این هنر نقاشی می توان نقاشی سیاه قلم، نقاشی رنگ روغن و نقاشی های مداد رنگی و نقاشی پاستل رنگی را نام برد که هر کدام از این نقاشی ها زیبایی خاص خود را دارند و برای داشتن مهارت در هر کدام از انواع نقاشی باید تلاش کرد و روح خود را با این هنر زیبا یعنی نقاشی ادغام کرد.

نقاشی رنگ روغن

نقاشی رنگ و روغن، نوع خاصی از نقاشی است که با استفاده از تکنیک ها و رنگ های روغنی خشک ،کشیده می شود. رنگ های خشک مورد استفاده در نقاشی رنگ و رغن شامل روغن کنجد، روغن دانه خشخاش و روغن گردو هستند. هر کدام از این رنگ ها، دارای ویژگی های خاصی بوده و با توجه به رنگدانه های موجود در رنگ ، میتواند بر کیفیت ، ظاهر رنگ و مدت زمان لازم برای خشک شدن رنگ تاثیر بگذارند.

نقاشی رنگ روغن
رنگ روغن از انواع نقاشی است.

نقاشی

نقاشی یعنی نوربخشیدن به چشم بیننده و ناگزیرکردن وی جهت تحسین‌کردن این هنر متعالی یعنی نقاشی. در دوره صفویه، هنر نقاشی ابتدا روح شهر تبریز را رنگ‌نوازی کرد و پس از پایتخت‌شدن اصفهان، نقاشی به جلوه‌گری در این شهر پرداخت.

لوازم مورد نیاز نقاشی رنگ و روغن

لوازم مورد نیاز نقاشی رنگ و روغن که برای همه انواع نقاشی های رنگ و روغن استفاده می شوند شامل : بستر: یک سطح پارچه ای است که دور آن یک قاب چوبی از جنس فیبر یا تخته چندلایه گرفته می شود. این سطح یا بستر معمولا از جنس پارچه کتان ، پنبه ای ، کرباس یا پلی استر است. البته ممکن است که بافت این بستر ریز یا درشت باشد و با چند لایه از موادی مانند سریشم یا چسب چوب پوشانده شود. قلمو: در این نوع نقاشی، از مجموعه ای از انوا ع قلموها با اندازه و کیفیت های متفاوت مانند قلموی زبر، چتری و نوک تیز یا نوک گرد استفاده می شود. رنگ ها: در این نوع نقاشی، از رنگ های روغنی خاصی استفاده می شود که طیف تیره و روشن دارند و این طیف، بر اساس شماره بندی مشخص شده است. نقاش میتواند به دلخواه خود غلظت رنگ ها را تغییر دهد. کاردک: کاردک ها ،کاربرد متفاوتی دارند؛ برخی برای ترکیب کردن رنگ و بعضی دیگر برای نقاشی کردن و حجم دادن به نقاشی مورد استفاده قرار می گیرند. پالت: وسیله ای که رنگ ها را روی آن گذاشته و ترکیب می کنند. معمولا، اندازه و جنس این پالت ها (چوبی و پلاستیکی) نیز متفاوت است. سه پایه: معمولا از سه پایه برای محکم نگه داشتن بوم و ایجاد زاویه برای تسهیل نقاشی کردن استفاده می شود. سه پایه طرح ها و شکل های متفاوتی داشته و نوع تاشوی آن ، قابل حمل است.

نقاشی های قدیمی

قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در دنیا که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ شده‌اند، تصاویری از اسبها، شیرها و کرگدن ها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. این‌ها نمونه‌هایی از نقاشی در غار هستند که در اغلب نقاط دنیا وجود دارند.

ترکیب رنگها
رنگها در نقاشی رنگ روغن بسیار متنوع است.

نتیجه گیری در مورد نقاشی رنگ روغن

هنر و هنرمند بودن فقط استعداد نمی خواهد بلکه باید هنر دوست بود و به نقاشی و قلمو به دست گرفتن و کشیدن علاقه داشت تا بتوان در این راه موفق شد و نقاشی های زیبایی کشید و به نتیجه دلخواه رسید می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و جهانی به سایت نقاشی  نیز مراجعه کنید .

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.